جدیدترین مقایسه آنتی ویروس ها در شرکت AV-Comparatives

راهنما:
1. ابتدا وارد سایت شوید.
2. نوع تست خود را بر اساس زیر انتخاب کنید.

Real-World Protection Test: این تست به بررسی نحوه عملکرد محصول امنیتی در یک بازه زمانی نسبتا طولانی و در یک محیط پویا می پردازد. در این تست تمامی ویژگی های محصول امنیتی در یک بازه زمانی طولانی بررسی میشود.
Anti-Phishing test: تست فیشینگ جلوگیری از ورود به سایت های جعلی می باشد فیشینگ سایت هایی هستند که دقیقا از نظر ظاهر با سایت اصلی همسان است اما برای سرقت اطلاعات کاربران به کار میروند. فیشینگ چیست؟ به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و ... از طریق جعل یک وب سایت، آدرس ایمیل و ... گفته می شود.
نسخه های مختلف اینترنت سکوریتی ها دارای یک محصول امنیتی به نام Anti-Phishing هستند که این تست به بررسی این ابزار امنیتی می پردازد.
False Alarm Test: این تست تشخیص اشتباه به وسیله آنتی ویروس را نشان می دهد. فایل هایی که به هیچ عنوان ویروسی نیستند و هیچ گونه کد مخربی در انها وجود ندارد اما محصولات امنیتی و آنتی ویروس ها گاهی این فایل ها را به عنوان فایل مخرب شناسایی کرده و از بین میبرند. بالا بودن تعداد False Alarm یک نقص و مشکل برای آنتی ویروس ها و محصولات امنیتی محسوب مب شود.
File Detection Test: به شناسایی فایل های مخرب در یک پک بدافزار گفته می شود. در این آزمایش قدرت آنتی ویروس در مقابل تعداد زیادی از ویروس و بدافزارتست می شود و بر اساس تعداد شناسایی و پاک سازی به آنتی ویروس امتیاز داده می شود. در این آزمایش هرچه درصد آنتی ویروس بالاتر باشد نشان دهنده دیتابیس قوی تری برای آن آنتی ویروس می باشد.
Heuristic Behavioural Test: .این آزمون برای تست هوش مصنوعی محصولات امنیتی انجام میشود. در این آزمون بعد از مدت زمانی که دیتابیس آنتی ویروس ها که آپدیت نمیشود تعدادی فایل به آنتی وسروس ها داده می شود و نحوه برخورد آنتی ویروس ها با فایل های مخرب و سالم در این تست مشخص میشود و هوش مصنوعی آنتی ویروس ها معلوم می گردد.
Performance Test:در این تست کارایی آنتی ویروس و تاثیر آنتی ویروس بر سرعت سیستم مثل سرعت کپی شدن فایل , سرعت اینترنت و دانلود , کار کردن با سیستم , بوت و غیره تست میشود.
PUA Test: این تست قدرت آنتی ویروس رو برای جلوگیری از نصب نرم افزارهایی به صورت ناخواسته صورت می گیرد مثل ابزارهای تبلیغاتی یا نرم افزارهایی که می تواند به سیستم آسیب برسانند، نشان می دهد هر چند این نرم افزار ویروسی نباشد.
Heuristic / Behaviour Tests: این تست قذرت شناسایی آنتی ویروس ها را در مقابل ویروس های ناشناخته نشان می دهد.

/ 0 نظر / 19 بازدید